Program or initiative Reference Title of the project Beneficiary organization,

project value

Duration
EU Support to Displaced Higher Education Institutions in the east of Ukraine «Підтримка EC переміщених закладів вищої освіти на сході України» EuropeAid/

161559/DD/ACT/

UA

Enhancing the quality and relevance of professional education for the New Ukrainian school in Donetsk region

«Підвищення якості та актуальності професійної освіти для Нової української школи Донецької області»

HIfFL

750 000 EU

Виконавець проєкту – ГО

«Центр розвитку філології»

2020

2022

Керівний комітет: Бєліцька Є. М., директор, голова ГО «Центр розвитку філології» (ГО ЦРФ)
Борисенко О. О. – в.о. голови Студентського парламенту
Менеджер проекту: Безноско Н. О.,заступник головного бухгалтера, член ГО ЦРФ
Юрисконсульт – Васьковський С.  П., начальник відділу правової та профорієнтаційної роботи, член ГО ЦРФ
Головні експерти за напрямками:
Марченко Т.М., заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи – напрямок е-навчання, член ГО ЦРФ.
 Говгаленко Є. Ю., заступник директора з адміністративно-господарської роботи – напрямок матеріально-технічної розбудови інституту, член ГО ЦРФ.
 Сирватка О. С. – керівник відділу з організації виховної роботи студентів – напрямок розбудови студентського самоврядування, член ГО ЦРФ.
Контент-менеджер –Шкуропат Марина Юріївна – доц. каф. англ.філол. та перекладу, член ГО ЦРФ.
Спеціаліст з тендерів –Парфьонова Г. О., юрисконсульт, член ГО ЦРФ.Інспектор з будівництва – Широких Н. В., начальник експлуатаційно-технічного відділу, член ГО ЦРФ
Системний адміністратор – Гладких С. М., провідний інженер-електронік, член ГО ЦРФ
Спеціаліст з діджиталізації – Піскун В. О., бібліотекар, член ГО ЦРФ
Ивент-менеджер – Фабрична К. С., культорганізатор.

Події

Триває ремонт гуртожитку

В рамках виконання проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Підвищення якості та відповідності професійної освіти для Нової української школи у Донецькій області» («Enhancing the quality and relevance of professional education for the New Ukrainian school in Donetsk region»), номер контракту – 2019/412-133 відбуваються будівельні роботи на гуртожитку №2 по вул.Чайковського, 63.

Днями на щотижневу зустріч ГО “Центру розвитку філології”, Горлівського інституту іноземних мов та підрядників завітав мер м. Бахмут О.О.Рева.

[ngg src="galleries" ids="530" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

ПРОЕКТ
«Підвищення якості та актуальності професійної освіти для Нової української школи Донецької області» в рамках проекту Європейського Союзу «Підтримка переміщених закладів вищої освіти на сході України»

Публікації

 • Вільне радіо інформує

  Ремонтують гуртожиток, розширюють можливості платформи для дистанційної освіти та планують заходи для школярів. На все це  Горлівський інститут іноземних мов (він зараз знаходиться у Бахмуті) отримав грант від Європейського союзу. Що вже зробили та що ще в планах — Вільному радіо розповіла директорка інституту Євгенія Бєліцька. 

  750 тисяч євро інститут отримав у конкурсі “Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України”. Гроші вирішили витратити на три напрямки. Перший — завершення ремонту гуртожитку на вулиці Чайковського,63, де житимуть 128 студентів і 20 викладачів та співробітників. Будівлю почали ремонтувати коштом Чеської агенції розвитку. Виконали зовнішні роботи, утеплили будівлю, замінили вікна та зовнішні двері. 

  “Зараз внутрішні роботи: ремонт мереж водопостачання, електропостачання, підключення опалення, встановлення кухонь, душових кабін, ремонт у кімнатах. Цей ремонт має завершитися у середині 2021 року”, — каже Євгенія Бєліцька. 

   

  Хоча заявку для участі подавали ще у грудні 2019 році, коли ніхто і передбачити не міг карантин, другим напрямом роботи обрали розбудову дистанційної освіти. Цей напрям у виші ще тоді вважали перспективним. 

  “Головне — це розбудова системи дистанційного навчання Moodle. Вона у нас була в такому зародковому стані. Завдяки гранту ми закупили сучасні сервери, комп’ютери, впровадили постійне навчання для наших викладачів по роботі на цій платформі. Ще важливим є покращення умов роботи для адміністративного персоналу та деканатів. Ми придбали меблі і комп’ютери, щоб 25 наших співробітники могли покращити робочі місця. Ми переміщений виш, грошей у нас обмаль, ми спершу придбали меблі і обладнання для кафедр і бібліотеки, а адміністрація залишилась на потім. Тепер умови роботи в кілька разів покращилися“, — пояснює директорка інституту.

  Третій напрям, який довелось відкласти через пандемію, це активізація студентського життя у співпраці з громадою. Планували спільні за

  ходи разом із школярами.

  “У нас є довгострокова угода з місцевим департаментом освіти про співпрацю. В ній беруть участь і студенти, і викладачі. Там багато напрямків. В рамках цього гранту ми планували провести кілька заходів.  Наприклад на “Дебют першокурсника” запросити школярів. Або ми готували театральні вистави, теж хотіли учнів запросити, тим паче планували вистави робити іноземними мовами і заохотити молодь вивчати мови. Сподіваємось, наступний рік буде більш сприятливим”, — додає Євгенія Бєліцька.

   

   

  Повністю завершити проєкт мають у грудні 2021 року. 

   

   


  • Проект міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Підвищення якості та відповідності професійної освіти для Нової української школи у Донецькій області», бенефіціаром якого є Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» передбачає, зокрема, завершення капітального ремонту гуртожитку № 2 по вул. Чайковського,63 у м. Бахмут.Про нагальність та своєчасність такої дії проекту висловила свою думку комендант гуртожитку № 1 Алла Олександрівна Гроза:«Існуючі потужності не задовольняють всіх потреб інституту в місцях для проживання. Частина студентів розселена в гуртожитку коледжу транспортної інфраструктури, інші – винаймають приватне житло. Ремонт гуртожитку забезпечить щонайменше 140 особам, викладачамі студентам, багато з яких є переселенцями, гідні та безпечні умови проживання та сприятиме збільшенню кількості здобувачів вищої освіти.»

   На першому етапі реконструкції гуртожитку,якийбув здійснений за підтримки Чеської агенції з розвитку, відремонтовано дах, замінені вікна та проведено утеплення фасаду (фото 1).

   Другий етап здійснюється при фінансуванні Європейським Союзом.

   В результаті проведеної тендерної процедури закупівлі на конкурсній основі оцінювальною комісією було прийняте рішення про присудження контракту на ремонт гуртожитку ТОВ «НПО ЄВРОТЕК».

   Авторський нагляд за дотриманням проектно-кошторисної документації здійснюєДонбаська національна академія будівництва і архітектури.

   Про хід виконання робіт з ремонту розповівкерівник підрядної організаціїМихайло Іванович Квітко: «Проект  розрахований  на ремонт триповерхового будинку, загальною площею 2538,3 кв.м., у тому числі 1053,8 кв.м. житлової площі, включає встановлення систем водопостачання, опалення, відновлення електропроводки, заміну міжкімнатних дверей, ремонт та оснащення кухонь, санітарних та службових приміщень.

   На початковому етапі виконані підготовчі роботи: демонтаж старої стелі, елементів конструкцій  що вийшли з ладу, міжкімнатних дверей, зняття штукатурки та фарби, злам непотрібних перегородок, закладено цеглою непотрібні дверні отвори, очищені підвальні приміщення від сміття,проведено обробку стін антисептичними засобами , анти грибковою сумішшю  (фото 2).

   Здійснена розводка системи опалення, готується пакет документів для підключення до теплової магістралі та укладання договору на постачання тепла(фото 3).

   Прокладено водопровідні та каналізаційні труби, облаштовані та прийняті в експлуатацію водовимірювальні вузли, опломбовано лічильники води (фото 4,5).

   Частково замінені дошки на підлозі, тривають роботи з улаштування окремих стін гіпсокартонними листами, проводиться оштукатурювання стін, проводиться монтаж каркасу підвісної стелі (фото 8). 

   Роботи по технічному нагляду за обєктом реконструкції здійснює ТОВ «ДОНБУДПЕРСПЕКТИВА».

   Тож, є впевненість, що ремонт гуртожитку буде здійснено в повному обсязі, якісно і з дотриманням запланованого терміну.

   Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. ЇЇ зміст є виключною відповідальністю Громадської організації «Центр розвитку філології» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу.

    

    

    


   Впровадження системи MOODLE: думки та оцінки учасників освітнього процесу Горлівського інституту іноземних мов. 

   Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» бере участь у проекті міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Підвищення якості та відповідності професійної освіти для Нової української школи у Донецькій області». Одним з головних завдань Проекту є впровадження системи дистанційного навчання Moodle.Заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи професор Тетяна Михайлівна Марченко прокоментувала попередні результати роботи інституту в умовах змішаного навчання з використанням MOODLE: «У нашому інституті впровадження системиMOODLEспівпало з початком першої хвилі Covid-19 і впровадженням карантину на всій території України. Тож навчально-методичні матеріали всіх навчальних дисциплін на всіх без виключення освітніх програмах першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти потребували переведення в електронний формат. Наявність потужного сервера та відповідного програмного забезпечення значно полегшило і прискорило цю роботу. Для науково-педагогічних працівників були проведені тренінги «Створення он-лайн контенту на платформі Moodle» і початкові практичні навички роботи почали відпрацьовуватись в режимі реального процесу впровадження дистанційного навчання, заснованого на принципово нових формах комунікації викладачів та здобувачів вищої освіти. Кількісні та якісні показники літньої заліково-езаменаційноїсесії, теж організованої в он-лайн режимі,свідчать про успішність проведеної роботи. 98% здобувачів скористались інформаційними ресурсами, розміщеними на інститутській платформі.

   Перший етап впровадження Moodle увиразнив основні вектори подальшої роботи в цьому напрямку. Відділ моніторингу якості вищої освіти провів анонімне опитування студентів щодо організації дистанційного навчання в умовах пандемії. За результатами опитування переважна більшість респондентів вважає наявність в інституті системи Moodle запорукою успішного дистанційного навчання, хоч і вважає, що її треба удосконалювати у частині структурування матеріалу і збалансованості вимог до здобувачів. У 30 % студентів, зокрема тих, хто проживає уздовж лінії зіткнення у зоні конфлікту, виникали труднощі із доступом до електронних ресурсів через неякісний інтернет, або відсутність доступу до ПК, гаджетів та ін. Саме з урахуванням проблем, які виникли, науково-педагогічні працівники продовжують освоєння потенціалу платформи Moodle в І семестрі нового 2020-2021  навчального року».

   Досвідом застосування системи MOODLE ділиться кандидат педагогічних наук Дмитро Володимирович Єфімов: «Як фахівець у галузі комп’ютерних технологій можу з упевненістю стверджувати, що система дистанційного навчання Moodle – це вигідне і ефективне рішення для корпоративного навчання, а також чудова можливість для нашого освітнього закладу запропонувати якісне навчання в дистанційному форматі. Ця дистанційна платформа легко вписується в специфіку роботи нашого інституту за рахунок її функціональних і інтеграційних можливостей. Зручні засоби програмного інтерфейсу дозволяють підключати нові модулі і плагіни, такі як відеоконференція, яка, в умовах всесвітньої пандемії, істотно розширює функціонал з урахуванням життєво необхідних потреб професорсько-викладацького колективу. І викладачі, і студенти визнають, Moodle нічим не поступається комерційним системам дистанційного навчання».

   Думку здобувачів вищої освіти щодо системи MOODLE висловлює магістр Віола Лиханська: «Коли в наше донедавна розмірене життя стрімко «увірвався» карантин, моя перша думка була: «Як я буду вчитися?!». У той момент, коли я дізналася, що буду навчатися дистанційно, я була приголомшена. Як можна вивчати іноземні мови (та й не тільки!) дистанційно, це настільки важко!…

   У терміновому порядку довелося освоювати платформу MOODLE, робота над оснащенням якої, як виявилося, у нашому інституті вже велася. Для мене особисто алгоритм роботи з платформою спершу видався малозрозумілим та не дуже зручним. Знадобилося багато часу, щоб усвідомити принцип її функціонування, спіткали й технічні негаразди – не завжди завантажувалися матеріали для заняття, не могла зайти до власного кабінету, не відображалися повідомлення від викладачів, під час занять давалися взнаки проблеми зі зв’язком, матеріал розташовувався у різному порядку. Як виявилося, дистанційне навчання – не настільки легкий процес, як могло видатися на перший погляд, часто ловила себе на думці, що мені все ж бракує своєчасного коментарю викладача стосовно до того, як я самостійно виконую ті чи інші завдання, до чого звикла під час роботи на занятті в аудиторії…

   Однак головне, що з часом я зрозуміла, як все добре впорядковане. Тому мушу визнати, що MOODLE працює».

   Магістр Єлизавета Матвєєва додає власні міркування: «Своє дистанційне навчання сьогодні я не уявляю без MOODLE. Навчання в цій системі для мене має багато ПЕРЕВАГ, серед яких – постійний зворотний зв’язок з викладачами. Також маю змогу поєднувати навчання та роботу, вчасно виконувати завдання, користуюся можливістю повернутися до доопрацювання матеріалів попередньої теми, коли відчуваю, що засвоїла її недостатньо. А ще – це усвідомлення того, що навчаюся за новітніми методиками, що цілком у дусі вимого нашого часу.

   Тож, то я не уявляю свого навчання без платформи MOODLE на карантині».

   Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок, що, попри певні проблеми, досвід впровадження системи дистанційного навчання MOODLE в Горлівському інституті іноземних мов є доволі успішним і – головне – вчасним. Завдяки Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу ми впевнено увійшли в дистанційну освіту і активно розвиваємося у цьому напрямку.

  Тендери

  Program or initiative Reference Title of the project Beneficiary organization,

  project value

  Duration
  Erasmus+ KA2 –

  Capacity Building in the field of Higher Education

  Розвиток потенціалу вищої освіти

  610427-EE-2019-EPPKA2-CBHE-JP MultiEd

  Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration

  «Розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та європейської інтеграції в Україні»

  Consortium of European and Ukrainian Universities

  900 000 €

  HIfFL

  62226 €

  15.11.19

  14.11.22

  Інституційний координатор проєкту від ГІІМ, голова робочої групи –Шкуропат М. Ю., відповідальна за міжнародне співробітництво;

  Фінансовий адміністратор – Світлакова І. В., в.о.голов. бухгалтера;

  Менеджер проєкту – Марченко Т. М., заступник директора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи, професор

  Виконавці проєкту:

  Архіпова І. М.– доцент кафедри германських мов;

  Андрущенко В. О.– завідувачка кафедри англійської філології та перекладу;

  Концур В. В. – доцент кафедри вітчизняної та зарубіжної історії;
  Кокоріна Л. В. – завідувачка кафедри педагогіки та методики викладання;

  Корольова О.Ю. – старший викладач каф. англійської філології та перекладу.

  Пожидаєва Н.П. – доцент кафедри германських мов;

  Ситняк Р. М. – завідувач кафедри германських мов;

  Ясинецька О. А. – доцент кафедри англійської філології та перекладу.

  Асистенти проєкту:

  Бакутіна П. В. – викладач  кафедри англійської філології та перекладу.
  Потапцева Д. О. – викладач кафедри германських мов;
  Сохацька Г.А. –  викладач кафедри германських мов.

  Технічний асистент:

  Гладких С. М., провідний інженер-електронік.

  Загальна інформація

  Erasmus+ Capacity Building Projects in the Field of Higher Education with Ukrainian Partners

  Проекти програми ЄС Еразмус+ у сфері вищої освіти за участі вищих навчальних закладів з України

  2019 Calls for Proposals Projects/ Проекти конкурсу 2019 р.

   Project logo

    

   Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration
  Project acronym: MultiEd
    Priority Higher Education, Teacher Training, Internationalization
  Project duration: 15 November 2019 – 14 November2022
  EU funding instrument: European Neighbourhood Instrument (Erasmus+:КА2 CBHE)
  Erasmus+ (CBHE) grant  amount: 900099
  Target groups: university students, school teachers
  Grant holder: Tartu University

   

  Coordinator and General Manager:Kristjan Klauks
  Partnership:

  §  Heidelberg University, Germany

  §  Aston University, UK

  §  Interlink Academy, Germany (NGO)

  §  Zaporizhzhia National University, Ukraine

  §  Mykolaiv National University, Ukraine

  §  Cherkasy National University, Ukraine

  §  Poltava National Pedagogical University, Ukraine

  §  Karazin Kharkiv National University, Ukraine

  §  Horlivka Institute of Foreign Languages, Ukraine

  §  Ternopil Volodymur Hnatiuk National Pedagogical University, Ukraine

  §  Ivano-Frankivsk National University, Ukraine

  §  Ministry of Education of Ukraine, Ukraine

  §  Teacher Association “TESOL-Ukraine”, Ukraine (NHO)

  Projectgoalsandobjectives: 

  The project’s goals are:

  1. Curriculum of Teacher of Foreign Languages development.

  2. Education of in-service teachers (both school and university teachers, academic staff).

  3. Internationalization of education through launching CLIL-based courses and developing multilingual education strategies for UA HEIs and National Recommendations on Multilingual Higher Education.

   

  The project’s objectives are:

  1. to train academic and professional staff teams;

  2. to review and audit all current curricula in the field of Education (BA and MA of TFLs);

  3. to update on average 14 courses for BA and MA of;

  4. to deliver and evaluate courses (both new and updated through CLIL approach);

  5. to launch, pilot and introduce on a regular basis the revised curricula;

  6. to train academic and professional staff on e-course development;

  7. to develop, deliver and evaluate e-course “CLIL Methodology” for target groups;

  8. to survey public opinion on “Multilingual education in Ukraine;

  9. to embed the ideas of life-long learning and blended education with academic and professional staff;

  10. to design and deliver seminars on new pedagogical approaches, CLIL & ELT (English Language Teaching) methods, career-relevant general skills development for target groups.

  Activities:

  • Curricula development and update
  • CLIL methodology and CLIL-based courses introduction
  • Launch of new courses
  • Seminars for in-service teachers
  • Development of multilingual strategies for universities
  Expected results:

  1. Updated curricula are introduced
  2. New courses are launched
  3. Multilingual educational strategies are developed
  4. National Recommendations on Multilingual Higher Education developed
  5. Skiles of in-service teachers are upgraded
  Project coordinator in Ukraine:
  Zaporizhzhia National University, znu.edu.ua

  +38 (061) 228-75-08

  Responsible person: OLEKSANDRA GOLOVKO, Associate Professor of English Translation Department

  Contact: +380664303234, alesia.golovko@gmail.com

  Partners from Ukraine:
  V.O.Sukhomlynskyi National University of Mykolaiv, mdu.edu.ua

  +38(0512)37-88-38
  Responsible person: TETYANA MYRONENKO, Head of English Language and Literature Department
  Contakt: +380673916130, tetmir@gmail.com

   

  Vasyl Stefanyk Precarpathian National University, pnu.edu.ua

  +380342531574

  Responsible person: NATALIIA GOSHYLYK,

  Associate Professor of the English Philology Department

  Contact: +380668567909, ngoshylyk@gmail.com

   

  Poltava V. G. Korolenko National Pedagogical University, pnpu.edu.ua

  +38 (053) 256-23-13

  Responsible person: IRYNA KOHUT, Head of the Department of Innovation and International Relation

  Contact: +380958870205, irynakohut15@gmail.com

   

  Non-Governmental Organization «Association of Teachers of English» TESOL-Ukraine»,  www.tesol-ukraine.com

  +38 (050) 109-46-53

  Responsible person: MARYNA TSEHELSKA, Vice-President

  Contact: +380674930983, mtsehelska4@yahoo.com

   

  Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University; www. tnpu.edu.ua

  tel.: +380352436024, fax: +380352436055

  Responsible person: Lyubov STRUHANETS, Dr (Hab) in Philology, Professor of the Department of the Ukrainian Language and Methods of Teaching

  Contacts: tel.: +380989878266, e-mail: lyubovstruhanets@yahoo.com

  Horlivka Institute for Foreign Languages of State Higher Education Institution “Donbas State Pedagogical University”,   giim@forlan.org.ua

  +38 (06274) 2-25-37

  Responsible person: MARYNA SHKUROPAT, Associate Professor of English Philology and Translation Department

  Contact: +380504716586, marysh911@gmail.com

   

  Cherkasy National University, cdu.edu.ua

  +38(0472) 37 35 71

  Responsible person: OLENA RADCHENKO, Associate Professor of the Chair of Conversational English

  Contact:   +380672437840radelena2009@gmail.com

   

   

   
  Project web-site:
   
         

   

   

  Лого проекту

   

   

   

   

  Назва проекту

  Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на  шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції

  Коротка назва проекту: MultiEd
    ПріоритетВища освіта, підготовка учителів, інтернаціоналізація
  Тривалість проекту: 15 листопада 2019 – 14 листопада 2022
  Програма фінансування ЄС:  Європейський інструмент сусідства (Erasmus+:КА2 CBHE)
  Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): 900099
  Цільова група:студенти університетів, шкільні учителі
  Отримувач гранту: Тартуський університет (Естонія)

   

  Координатор: Крістіан Клаукс

   

  Партнерство:

  §  Гейдельберзький педагогічний університет (Німеччина),

  §  Астонський університет (Британія),

  §  Інтерлінк Академія (НУО, Німеччина),

  §   Запорізький національний університет,

  §  Миколаївський національний університет,

  §  Черкаський національний університет,

  §  Полтавський національний педагогічний університет,

  §  Харківський національний університет,

  §  Горлівський інститут іноземних мов,

  §  Тернопільський національний педагогічний університет,

  §  Івано-Франківський національний університет,

  §  Міністерство Освіти та науки України,

  Всеукраїнська асоціація учителів англійської мови «TESOL – Ukraine» (НУО).

  Мета та завдання проекту:

  Цілі проекту:

  1. Оновлення навчальної програми розвитку вчителя іноземних мов.

  2. Навчання викладачів (як шкіл, так і університетів).

  3. Інтернаціоналізація освіти через запуск курсів на базі CLIL та розробка стратегій багатомовної освіти для ВНЗ та Національних рекомендацій щодо багатомовної вищої освіти.

  Завданнями проекту є:

  1. підвищити кваліфікацію викладачів університетів;

  2. переглянути та перевірити поточні навчальні програми в галузі освіти (BA та MA учителів іноземних мов);

  3. оновити в середньому 14 курсів для бакалаврату та магістратури;

  4. впроваджувати та оцінювати курси (як нові, так і оновлені через підхід CLIL);

  5. пілотувати переглянуті навчальні програми;

  6. підвищити кваліфікацію кадрів щодо розробки електронних курсів;

  7. розробити та впровадити електронний курс «Методика CLIL» для цільових груп;

  8. дослідити громадську думку на тему «Багатомовна освіта в Україні;

  9. поширювати ідеї навчання протягом усього життя для учителів та викладачів;

  10. розробити та провести семінари з нових педагогічних підходів, методів CLIL & ELTб розвитку загальних навичок для цільових груп.

  Напрями діяльності за проектом:

  • Розробка та оновлення навчальних програм
  • Методологія CLIL та впровадження курсів на базі CLIL
  • Запуск нових курсів
  • Семінари для викладачів та вчителів
  • Розробка багатомовних стратегій для університетів
  1. I. Вводяться оновлені навчальні програми
  2. II. Запускаються нові курси
  3. ІІІ. Розроблені стратегіїбагатомовної освіти
  4. IV. Розроблені національні рекомендації щодо багатомовної вищої освіти
  5. V. Підвищення кваліфікації вчителів
  Координатор проекту від України:
  Запорізький національний університет, znu.edu.ua

  +38 (061) 228-75-08

  Відповідальний: ОЛЕКСАНДРА ГОЛОВКО, доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови

  Контакти: +380664303234, alesia.golovko@gmail.com

  Партнери з України:
  Миколаївький національний університет імені В.О.Сухомлинського. mdu,edu,ua

  +38(0512)37-88-38
  Відповідальний: ТЕТЯНА МИРОНЕНКО, завідувач кафедри англійської мови і літератури
  Контакти: +380673916130,
   tetmir@gmail.com

   

  Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

  pnu.edu.ua

  +380342531574

  Відповідальний: Наталія Гошилик, доцент кафедри англійської філології

  Контакти: +380668567909

   ngoshylyk@gmail.com

   

  Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, pnpu.edu.ua

  +38 (053) 256-23-13

  Відповідальна: ІРИНА КОГУТ, начальник відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків

  Контакти: +380958870205, irynakohut15@gmail.com

   

  Громадськаорганізація “Асоціаціявикладачіванглійськоїмови “ТІСОЛ-Україна”,  www.tesolukraine.com

  +38 (050) 109-46-53

  Відповідальний: МАРИНА ЦЕГЕЛЬСЬКА, віце-президент

  Контакти: +380674930983, mtsehelska4@yahoo.com

   

  Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка; www. tnpu.edu.ua

  тел.: +380352436024; факс:+380352436055

  Відповідальна особа:Любов СТРУГАНЕЦЬ

  д.філол.н., професор кафедри української мови та методики її навчання

  Контакти: тел.: +380989878266

  e-адреса: lyubovstruhanets@yahoo.com

  Горлівський інститут іноземних мов державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічний університет”, giim@forlan.org.ua

   

  +38 (06274) 2-25-37

  ВідповідальнийМАРИНА ШКУРОПАТдоцент кафедри англійської філології та перекладу

  Контакти: +380504716586, marysh911@gmail.com

   

  Черкаський національний університет, cdu.edu.ua

  +38(0472) 37 35 71  

  ВідповідальнийОЛЕНА РАДЧЕНКОдоцент кафедри практики англійської мови

  Контакти: +380672437840  radelena2009@gmail.com   

   

   
  Сайт проекту:
         

   

  Події

   

   

   

   

   

 • ПРОЕКТ
  MultiEd «Розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та європейської інтеграції в Україні»


  Піврічний звіт про виконання проекту, 8.06. 2021

  8.06.2021 відбулася підсумкова зустріч менеджерів проекту MultiEd, на якій були підведені підсумки півріччя, вислухані представники університетів-партнерів, які звітувалися про виконання робочих пакетів.

  Національний координатор проекту, Запорізький Університет, повідомив про завершення процедури тендерів та приступив до закупівлі обладнання. Все було проведено згідно європейських вимог та українського законодавства. Частина техніки вже доставлена українським університетам, зокрема ГІІМ отримав

  Постачальники зіткнулися з проблемою відсутності на українському ринку одного елемента обладнання – серверу. Закупівлю вирішено перенести на серпень.

  Загалом, всі робочі пакети проекту виконуються за графіком, проте є суттєві затримки через пандемічну ситуацію і неможливість здійснити навчальні поїздки до європейських університетів- партнерів та повноцінно проводити заходи із розповсюдження результатів проекту. Розробка нових курсів та оновлення існуючих триває, робота ведеться в робочих групах, однак пілотування нових курсів дещо затримується, тільки 3 з 9 українських університетів готові розпочати пілотування з наступного навчального року.

 •  Команда проекту ГІІМ буде частково працювати і в літку, тому бажаємо їм витримки та наснаги.
 • WP3. Розробка нових курсів (лютийтравень 2021)З лютого 2021 року і дотепер триває робота в робочих групах проєкту над розробкою силабусів і програм нових навчальних дисциплін, які  запропоновані до введення до навчальних планів оновленої освітньої програми 014.021 Середня освіта. Водночас триває укладання силабусів 8 навчальних дисциплін.

  Навчальну програму англомовного курсу «Academic Writing Essentials» («Основи академічного письма») для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти успішно укладено доцентом Ясинецькою О.А., яка працює над розробкою названої дисципліни під керівництвом Крістіни Каллас та Олександри Головко (Тартуський університет, Естонія). О.А. Ясинецькою розроблено такі складові, як: анотація навчальної дисципліни (короткий опис, формулювання цілей, ключових слів), теми «Читання для письма» й «Анотація і реферат наукової статті». Над розробкою дисципліни «Academic Writing» для другого (магістерського) рівня вищої освіти разом з іншими членами команди – представниками українських університетів – працює доцент Пожидаєва Н.П. Розробники навчальної дисципліни зазначають, що до труднощів слід віднести неузгодженість змісту програми між рівнями освіти (бакалавріат, магістратура, аспірантура). Робота триває.

 •  Навчальна дисципліна «Інфо-медійна грамотність та критичне мислення» («Info-Media Literacy and Critical Thinking») розроблена робочою групою, до складу якої увійшли представники всіх українських партнерів проєкту під керівництвом Крістіни Калас та Олександри Головко (Університет Тарту). Від ГІІМ до складу робочої групи увійшли доцент Шкуропат М.Ю. та доцент Концур В.В. Ця навчальна дисципліна спрямована на розвиток навичок критичного мислення, необхідних для сучасного студента, викладача, громадянина та будь-якого свідомого споживача інформації. Теми курсу логічно переходять від понять медіа та медіаграмотності до впливу засобів масової інформації на споживачів інформації. Курс формує навички критичного мислення у боротьбі з оманливою інформацією та навички, необхідні для протистояння прихованому впливу ЗМІ. У межах опанування дисципліни передбачено використання підходу CLIL, що дозволяє удосконалити знання англійської мови, засвоїти нову термінологію та тематичний вокабуляр, розвинути металінгвістичне розуміння ролі, функцій та дій засобів масової інформації в сучасному світі.Робоча група з розробки навчальної дисципліни «Мова, культура та суспільство» («Language, Culture, and Society»; попередня назва – «Cultural Anthropology and Linguistic Diversity»), у складі якої працює доцент Андрущенко В.В., завершила роботу над укладанням силабусу й продовжує обговорення змістових модулів курсу. Групою керує Сью Гартон з Університету Астон (Великобританія). Дисципліна передбачена навчальним планом для здобувачів 3 курсу (6 семестр) спеціальностей 035 Філологія, 014 Середня освіта в обсязі 3 ЄКТС (90 годин). Для роботи над укладанням  силабусу членів робочої групи було об’єднано в міні-групи (по 2 особи), за якими було закріплено певні тематичні підмодулі силабусу. Ця робота передбачала визначення програмних результатів навчання у співвідношенні зі стандартами оформлення освітньо-професійних програм зі спеціальностей 035 Філологія, 014 Середня освіта; тематичне наповнення частини підмодуля; пошук і систематизацію літературних джерел та відеоматеріалів з теми модуля; формулювання лінгвістичної термінології, практичних завдань для здобувачів задля опанування ними теми підмодуля тощо. Наразі триває робота над пошуком джерел зі змісту курсу.

  Представники ГІІМ доцент Кокоріна Л.В. та доцент Архіпова І.М. працюють у робочій групі, яка розробляє одночасно два курси з СLIL – «Вступ до контекстно-інтегрованого навчання» ( Introduction to CLIL) для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «CLIL методологія у контексті освітніх технологій» (CLIL Methodology in the Contex to Educational Technologies) для другого (магістерського) рівня вищої освіти. Обидві дисципліни укладено для спеціальностей: 035.041 «Germanic languages and literatures (including translation)» та 014.021 Середня освіта. «Мова та література» (English language and a West-European language). Робочою групою керує Huneke Hans-Werner з Heidelberg Hochschule (Німеччина). Метою курсу «Вступ до контекстно-інтегрованого навчання» є висвітлення теоретичних та методологічних основ CLIL, розвиток навичок студентів у методології та навчальній діяльності CLIL. Курс CLIL «CLIL методологія у контексті освітніх технологій» спрямований на зрозуміння та впровадження методології CLIL у контексті сучасних освітніх технологій, допомагає сформувати у магістрів навички, необхідні в роботі в полікультурному середовищі, підвищити їхні професійні та дослідницькі навички спілкування, здатність виконувати складні професійні завдання іноземною мовою.

  Старшим викладачем Корольовою О.Ю. ведеться робота над розробкою електронного курсу з методології CLIL, мета якого – навчання використанню CLIL вчителів закладів загальної середньої освіти на курсах підвищення кваліфікації.

  Курс Second Language Acquisition (керівник групи Elisabeth Wielander з Університету Астон, Великобританія) розробляється робочою групою представників українських університетів, до складу якої від ГІІМ увійшли доцент Пожидаєва Н.П. та доцент Ситняк Р.М. Натепер укладено силабус, програму дисципліни. Кожен член команди брав активну участь у формулюванні основних складових програми (компетенції, завдання курсу, результати навчання та тематичне наповнення модулів).

  Робота триває. Дякуємо всім членам команди за їхню професійність та ретельний підхід до виконання завдань проєкту.


 • 18.02.2021 Семінар з розробки силабусів навчальних курсів від європейських партнерів проєкту.
 • В рамках виконання запланованих дій за WP 2.2 Development. Seminar on Curricular Design, провідні тренери європейських партнерів проєкту – Сьюзан Гартон, Елізабет Віландер (Астонський університет, Велика Британія) Ута Римарчик (Вища педагогічна школа міста Гайдельберг, Німеччина) та Крістіна Каллас (Університет Тарту, Естонія) – підготували презентації, в яких пояснили принципи складання силабусів навчальних курсів у своїх університетах, показали формальні елементи силабусу, пояснили логіку зв’язку силабусів з іншими компонентами навчальних програм, наголосили на необхідності кореляції між усіма компонентами для досягнення передбачуваних результатів навчання. Цікавим виявився досвід Університету Тарту, в яркому розробляється два вида силабуса – один, як офіційний документ для розміщення на інформаційних ресурсах університету, який надає можливість студентам ознайомитися з курсом та зареєструватися на нього, інший – безпосередньо мапа курсу, яка надається викладачем студентам, які уже зареєструвалися на курс, із чітким зазначенням загальної політики курсу, вимог конкретного викладача, термінів та засобів контролю та ін.Українських партнерів здивувало, що всі європейські університети планують досягнення не більше 4-5 компетенцій по закінченню курсу. Було особливо відмічено, що у складанні навчальних програм педагогічних університетів переважна більшість курсів має чітку практичну спрямованість. Окрім того, тренери поділилися порадами щодо інноваційних форм організації навчання (flipped classroom, guided learning), поточного та підсумкового контролю та оцінювання (проектна робота, огляди теоретичних досліджень, вивчення кейсів “case studies”). Усі українські партнери зійшлися на думці, що досвід європейських університетів варто вивчати та впроваджувати у практику в Україні. Сподіваємося, що команді MultiEd ГІІМ вдасться відвідати університети – партнери протягом дії проєкту, ознайомитися з практичним досвідом європейців, та підвищити рівень своєї педагогічної кваліфікацій для створення реальних змін в нашому навчальному закладі. 11.02.2021 Семінар з розробки навчальних програм та нових курсів від НЕО України. 11 лютого відбувся онлайн семінар з питань розробки освітніх програм. В семінарі взяли участь Жанна Таланова,  експерт з аналітичних питань, координатор Національної команди експертів з реформування вищої освіти; та Ірина Золотарьова, член комітету з питань оцінювання якості вищої освіти НАЗЯВО.Були представлені сучасні вимоги до ОП, розглянуті особливості формулювання результатів навчання за освітньою програмою, їх кореляція з загальними та фаховими компетентностями, а також дизайн навчальних планів з урахуванням обов’язкової та вибіркової складової ОП. Представники Еразмус-офіс в Україні та НАЗЯВО поділилися досвідом успішно акредитованих ОП, аналізуючи їхні особливості та прогнозуючи типові помилки.Учасників проектних груп з українських університетів цікавили формальні та змістовні показники оновлення ОП та розробки силабусів нових курсів, зокрема: що враховується при порівнянні старих і нових ОП? Якою мірою ОП має бути оновлена? (Чи достатньо ввести зміни відповідно до нової Національної рамки кваліфікацій, увести нові ПРН, кілька нових освітніх компонентів (нових курсів)?), які обов’язкові елементи включати до структури силабусів,яку кількість кредитів розподіляти на практики (ознайомчої/виробничої/педагогічної) за спеціальністю Середня освіта ОПП Мова і література; методи заохочення стейкхолдерів до співпраці для забезпечення усталеного розвитку та поширення ринку праці з метою працевлаштування випускників закладу освіти та багато інших. 4.02.2021 Координаційна зустріч менеджерів проєкту. Планування активності за робочими пакетами на 2021 рік. WP 2. Оновлення освітньої програми. Провести семінар з розробки нових курсів та ОПП з НЕО України 11. 02.2021 . Підготувати питання для представників Еразмус офісу.WP 3. Методологія CLIL. Провести семінар з розробки  силабусів курсів під керівництвом європейських партнерів 18.02.2021. Проектним командам, які складаються з 1-2 представників українських партнерів під керівництвом призначеного університету-партнера, відповідального за розробку курсу, та загальним керівництвом відповідального європейського партнера, розробити силабуси нових курсів до 15 квітня, а нові курси – до 15 серпня, передбачити необхідність внутрішнього та зовнішнього оцінювання якості. По-можливості, розпочати пілотування нових курсів в вересні 2021, і постійне викладання – з вересня 2022.WP 4. Розробка електронного курсу з CLIL методології. Розпочати поетапну роботу над розробкою електронного курсу з методології CLIL. До квітня Астонський університет підготує загальні рекомендації, а в травні проведуть воркшоп для розробників електронного курсу в українських університетах.WP 5. Концепція багатомовної освіти. Провести другий етап опитування з багатомовної освіти на рівні не мовних факультетів університету. Проаналізувати результати анкетування.WP 6: Контроль якості. Провести нараду членів ради з контроля якості проекту в 22-26 лютого.WP 7: Розповсюдження результатів проекту. Регулярно оновлювати інформацію про перебіг проекту на сайті та сторінках університетів-партнерів.
 • 22.01.2021 Координаційна зустріч партнерів проекту MultiEd з оновлення ОПП. (WP 2. – Curriculum development).
 • 22 січня, 2021 відбулася координаційна зустріч партнерів проекту MultiEd, яка була присв’ячена плануванню роботи у напрямку  оновлення освітньо-професійної програми 014.Середня освіта. (– Curriculum development).З презентацією виступила Крістіна Каллас з Університету Тарту, Естония. Вона представила короткий огляд навчальної програми Тартуського університету, проаналізувала її структуру: результати навчання, модулі та курси. Крістіна наголосила на важливості відповідності результатів навчання (результатів навчальної програми, результатів навчання кожного модуля) навчальним курсам. Вона також підкреслила, що відповідність курсів та результатів навчання призводять до ефективності загальної навчальної програми, і курси повинні бути включені до навчальної програми за умови, що вони відповідають загальним рамкам (цілям та результатам навчання). Крістіна також коротко зупинилася на процедурі розробки навчальних програм та включенні зацікавлених сторін (стейкхолдерів) у розробку та оновлення навчальних програм у Тартуському університеті.Українські партнери відмітили спільності та розбіжності у вимогах до розробки ОПП в Україні та Естонії і наголосили на необхідності дотримуватися рекомендацій МОН України і  нових освітніх стандартів. Партнери домовилися розглянути навчальну програму Прикарпатського Національного університету як зразкову і таку, що розроблена з урахуванням усіх сучасних вимог, та спільно підготувати результати навчання для оновленої ОПП. Також, за підсумками зустрічі, було домовлено підготувати опитувальник для зовнішніх стейкхолдерів.======================================================================================================================
 • Курс з Медіаграмотності (WP 3.9)

  З 3.12. 2020 по 4.02.2021 по 2 представники проектних команд українських університетів проходять навчання за напрямком “Розробка курсу з медійної грамотності” на платформі MOODLE Університету Тарту. Модератор курсу, Лаурі Гуссар, у минулому – журналіст, у теперішньому – викладач Університету Тарту. Курс створено таким чином, що до уваги учасників запропоновані не тільки теми, пов’язані з розробкою навчальної програми курсу, але й безпосередньо знаннями та навичками медійної грамотності, а саме: сучасний медіапростір та зміни в ньому, жанри журналістського письма, робота журналістів-дослідників, види журналістських інтервью, засоби маніпулювання через медіа,  особливості медіаповедінки під час кризи.

  Після завершення курсу учасники отримають сертифікати з підвишенни кваліфікації на 54 год (1,5 кредіти ESTC)

  ==========================================================================================================

 •  

  Завершення курсу підвищення професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників за програмою СLIL (методика контентно-інтегрованого навчання іноземних мов) для вищої освіти у рамках проєкту Еразмус+ MultiEd

  16-17 грудня 2020 року викладачі кафедри англійської філології та перекладу  доц. Шкуропат М.Ю., доц. Андрущенко В.О., доц. Концур В.В., ст. викл. Корольова О.Ю., кафедри германської філології доц. Ситняк Р.М., кафедри педагогіки та методики викладання англійської мови доц. Кокоріна Л.В. успішно пройшли завершальний етап тривалого навчання за програмою “Content and Language Integrated Learning (СLIL) for Tertiary Education” у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Еразмус+КА 2 «Розвиток професійного потенціалу підготовки вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та європейської інтеграції України / MultiEd» – презентація мікроуроків з елементами методики CLIL у процесі навчання та викладання англійської мови для здобувачів закладів вищої освіти.

  Тренери-модератори проєкту MultiEd (Elisabeth Wielander, Susan Garton, Urve Aja, Jutta Rymarczyk, Stéfanie Witzigmann, Anna Golubeva, Irene Kaosaar, Muna Morris-Adams) та менеджери проєкту з Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія) (Oleksandra Golovko, Kristjan Klauks) відзначили високий рівень професійної підготовки викладачів мовних кафедр Горлівського інституту іноземних мов під час презентації мікроуроків.

  За результатами успішного завершення курсу, викладачі отримали сертифікати (3 ECTS кредити, 78 годин, термін навчання – 18.05.2020-31.12.2020) та будуть звертатися до Вченої Ради інституту із проханням зарахувати проходження курсу як підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

  ==========================================================================================================================================

 • Інтерактивна частина курсу з контентно-інтегрованого навчання (CLIL), листопад-грудень 2020. (WP 3. CLIL Methodology)

  В проекті MultiEd проходить останній етап дистанційного проходження учасниками CLIL курсу, який розміщений на платформі MOODLE Університету Тарту (Естонія). Перший та другий етапи відбулися в он-лайн форматі у травні та червні.  На першому етапі, учасники самостійно знайомилися з великою кількістю запропонованих наукових публікацій з європейських  видань, у яких міститься теоретична інформація про принципи CLIL методології. На другому етапі – відвідали п’ятиденні он-лайн майстер класи від досвідчених практиків з європейських університетів.

  На третьому етапі, учасники переглянули фрагмент уроку iз застосуванням CLIL методології, який підготували партнери проекту, викладачі Вищої педагогічної школи міста Гайдельберг (Німеччина). Мовою викладання навчальної дисципліни є англійська. Члени команди ГІІМ зробили аналіз цього уроку за запропонованою схемою та надали  для перевірки та коментування європейським тренерам.

  16 та 17 грудня відбудуться завершальні он-лайн зустрічі під керівництвом європейських викладачів, які передбачають участь кожного з учасників у так званому мікровикладанні (microteaching). Кожен з учасників має підготувати 10-хвилинну презентацію на фрагмента уроку з будь якої дисципліни, з використанням контентно-інтегрованої методології навчання, коли увага викладача рівномірно розподіляється між навчанням  змісту предмета, і безпосередньо англійської мови, як мови викладання. Мікро уроки будуть проводитися онлайн для групи колег з 8 викладачів-учасників курсу, які будуть обрані випадково. Кожен виступ буде обговорюватися.

  По завершенню курсу, всі учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації від Університету Тарту.

  Бажаємо успіху!


  Аналіз результатів опитування з багатомовної освіти, жовтень 2020. (WP 5. Multilingual Education)

  У квітні 2020 здобувачі вищої освіти, викладачі та деякі співробітники ГІІМ взяли активну участь у он-лайн опитуванні, яке проводилося у рамках проекту MultiEd, стосовно питання багатомовної освіти.  Всього респондентів  було 565, із них бакалаврів – 465 (валідні  100%),  магістрів – 25 (валідні  100%). Інші респонденти – НПП та допоміжний персонал.

  Результати опитування оброблялися за допомогою спеціального програмного забезпечення членом команди технічної підтримки, інженером-електронщиком С.М. Гладких. Аналіз відповідей на питання анкети зробила керівник проекту від ГІІМ доц. Шкуропат М.Ю.

  Для прикладу, наведемо декілька питань, відповіді на які, свідчать про те, що і студенти і викладачі чекають на позитивні зміни в навчальному процесі ГІІМ.

  Mайже 90 % респондентів повністю або частково задоволені сучасністю підручників на бакалаврському рівні, і майже стільки ж (84%) на магістерському. Це означає, що здобувачі досить високо оцінюють сучасність матеріалів та підручників, проте необхідно постійно осучаснювати і матеріали і підручники.

  На питання про актуальність навчальних курсів більше половини здобувачів бакалаврського рівня (51,4%) і  76 % магістерського  відповіли, що вони задоволені або частково задоволені (36,8%. ) рівнем актуальності курсів для майбутньої кар’єри. Ступінь незадоволеності актуальністю курсів вище на бакалаврському рівні. Хоча майже половина (41,1%) бакалаврів і 60%  магістрів вважають навчальні курси повністю сучасними та такими , що задовольняють потреби ринку праці, зробимо висновок, що необхідно працювати над актуалізацією курсів  для задоволення потреб здобувачів.

  На питання про можливість вільного вибору навчальних дисциплін більшість студентів бакалаврського рівня (69,6,5%) відповіли, що не задоволені, або частково задоволені тим, як вільний вибір курсів здійснюється. Відповідно, необхідно вводити та практикувати механізми вільного вибору курсів для вивчення здобувачами обох рівнів.

  Загалом результати демонструють сильні і слабкі сторони навчального процесу у ГІІМ та окреслюють шляхи вдосконалення освітньої діяльності.


  ГІІМ в родині Erasmus

  16 жовтня 2020 Горлівський інститут іноземних мов долучився до онлайн марафону святкування днів Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні. Команди двох Erasmus проектів – MultiEd та WARN, у яких зараз бере часть наш інститут, спільно підготували презентацію нашого навчального закладу. 

  Святкові заходи проходили з 15 по 17 жовтня 2020 р. в межах світової ініціативи #ErasmusDays 2020 по всій Україні. Заходи були націлені на всіх учасників Програми, презентувавши відкриті можливості для студентів та випускників, молоді від 13 до 30 років та батьків, працівників університетів та молодіжних організацій, закладів освіти та наукових установ, громадських, приватних та державних організацій. Заходи #ErasmusDays 2020 охопили учасників практично по всій Україні, які змогли дізнатись про можливості, досвід та історії успіху учасників Програми ЄС Еразмус+ і, як результат, надихнутись на власні звершення та перемоги!

  Подробиці за посиланнями:

  https://erasmusplus.org.ua/novyny/3109-ukrainian-erasmus-marathon-ta-zakhody-erasmusdays-2020-15-17102020.html

  https://www.facebook.com/novyinyaz/videos/2762722507275602


  Координаційна зустріч 8.09

  8 вересня відбулася координаційна зустріч партнерів проєкту MultiEd. Метою зустрічі було: спланувати роботу за проєктом в поточному навчальному році, внести зміни в хід виконання робочих пакетів проєкту та проведення запланованих на осінь подій з урахуванням поточних умов та обмежень.

  Вирішено:

  – провести завершальний етап навчання методології CLIL онлайн, як і попередній, з метою виконання завдань цього робочого пакета, забезпечити можливість викладачам стати до розробки нових курсів, запланованих проєктом;

  – перенести заплановані на осінь2020 навчальні візити до Естонії та Німеччини на весну / осінь 2021 р.

  – оновити навчальні програми до лютого 2021 р. з урахуванням запровадження нових курсів, для цього: провести аналіз результатів опитування з наповнення навчальних програм; урахувати побажання стейкхолдерів; провести аналіз власних навчальних планів; прорецензувати навчальні програми та отримати відгуки українських партнерів івнести необхідні зміни; отримати відгуки європейських партнерів та урахувати зауваження; подати навчальні програми на затвердження до вченої ради інституту.

  – сформувати п’ять робочих груп з розробки нових курсів, для цього призначити відповідальні університети з української сторони та європейських консультантів: CLILcourses – Полтавський університет та Вища школа Гейдельбергу (Німеччина), Академічне письмо – Миколаївський університет та Університет Тарту (Естонія); Викладання другої мови – Тернопільський університет та Університет Астон (Великобританія); Культурна антропологія – Черкаський університет та Університет Тарту (Естонія); Медійна грамотність – Запорізький та Прикарпатський університети і Академія Інтерлінк (Німеччина).

  – провести реєстрацію проєкту в Кабінеті Міністрів України, відповідальний – ЗНУ.

  – провести закупівлю обладнання, як тільки кошти надійдуть до національного координатора, відповідальний – ЗНУ.

  – відповідальним за виконання робочих пакетів підготувати до 15 жовтня звіт про перший рік роботи проєкту;

  -звернутися до Брюсселя по дозвілна придбання необмеженого ZOOMакаунту для користування всіма партнерами проєкту за рахунок невитрачених коштів.


  Вебінари з методології CLIL

  З 22 по 26 червня вісім представників команди проєкту MultiEd проходили другий етап курсу “Методологія CLIL» – он-лайн семінари в рамках дії проєкту (WP 3 CLIL methodology).

  Проходження цього курсу є невід’ємною складовою підвищення кваліфікації викладачів і покликане стати запорукою опанування ними сучасних європейських методик викладання іноземної мови через застосування міждисциплінарного підходу. Водночас, саме цей курс забезпечить виконання головних завдань проєкту – запровадження 8 нових та оновлення 10 наявних курсів навчальних програм з англійської мови з урахуванням контентно-інтегрованого підходу, що, у свою чергу, сприятиме інтернаціоналізації української освіти.

  За відгуками учасників, «цей курс допоміг краще усвідомити власний досвід роботи за цією методикою і вибудувати власну стратегію на майбутнє в межах нашого проєкту» (доц. Л. В. Кокоріна); «отримати унікальний міжнародний досвід викладання англійської мови» (доц. Р. М. Ситняк), «вивчити можливості та оцінити практичні  результати навчання іноземної мови через контент немовних дисциплін» (доц. М. Ю. Шкуропат); розглянути прийоми використання предметно-мовного інтегрованого навчання, ознайомитися з прикладами практичного застосування технології CLIL у процесі викладання англійської мови (доц. І. М. Архіпова).

  Учасники семінарів, на переконання доц. В. О. Андрущенко, змогли пересвідчитися у наступних перевагах CLIL підходу: 1) по-перше, увага учнів (студентів) фокусується на предметах і вони забувають, що вчать англійську мову; при цьому англійська добре засвоюється; 2) з CLIL тренуються усі аспекти вивчення мови (аудіювання, читання, говоріння, письмо), оскільки пропонуються різні інформативні матеріали (тексти, аудіо, відео тощо); 3) по-третє, заняття дуже підвищують мотивацію до вивчення англійської мови в учнів (студентів), оскільки вони самі усвідомлюють необхідність знання англійської мови для кращого розуміння предмета, що вивчається; 4) учні (студенти) на місці застосовують здобуті знання, а отже, практика відбувається постійно, а не залишається у вигляді можливості застосування знань колись у майбутньому; 5) нарощується вагома база англійських академічних термінів, яка стане у нагоді тим, хто збирається здобувати освіту за кордоном; 6) CLIL допомагає учням (студентам) перелаштуватися на сприйняття інформації, висловлення та аргументацію власних думок англійською мовою; 7) таке інтегроване навчання надає глибші знання з дисциплін, що викладаються англійською мовою, оскільки вони стають привабливими та цікавими для учнів (студентів), що дозволяє останнім відкрити їх з інших сторін.

  Головне, на чому наголошували тренери з європейських університетів Сью Гартон, Елізабет Виландер і Урве Айя, Ута Римарчик та Стефані Вітцігман, яким учасники семінарів є дуже вдячними за відданість ідеї проєкту, професіоналізм і терпіння, що на відміну від навчання мови, де головною є філологічна складова, під час застосування CLIL підходу необхідно змістити увагу в бік вивчення змісту немовної дисципліни та забезпечити збалансований підхід до викладання інших дисциплін засобами англійської мови.

  Сподіваємося, ніщо не стане на заваді запланованим на осінь очним зустрічам на завершальному етапі курсу з CLIL методології.


  Семінар з розробки навчальних програм

  З 19 травня по 16 червня робоча група у складі доц. Л. В. Кокоріної, доц. Н. П. Пожидаєвої та доц. О. А. Ясинецької взяла участь у п’яти щотижневих вебінарах на платформі  MOODLE Тартуського університету серед 32 учасників з інших українських та закордонних університетів-партнерів. Презентації, обговорення, практичні завдання та відгуки про виконану роботу забезпечувалися представниками таких освітніх закладів, як: Тартуський університет (Естонія), Астонський університет (Велика Британія), Гейдельберзький педагогічний університет (Німеччина).

  Тематика вебінарів і домашніх завдань охоплювала загальні принципи й стандарти навчальних програм, послідовність розробки навчальних планів, залучення зацікавлених сторін (стейкхолдерів) до управління якістю та її забезпечення при розробці й реалізації освітніх програм, типи оцінювання та підходи в навчанні, а також види й завдання педагогічної практики в процесі підготовки вчителів.

  Організатори й викладачі «Семінару з розробки навчальних програм», яким ми вдячні за цікаві, змістовні, корисні, ефективні вебінари, надали власне апробоване бачення принципів і складових розробки й реалізації навчальних планів, поділилися досвідом, створили умови для змістовних диспутів, забезпечили плідну співпрацю, зокрема в командній роботі, своєрідним чином запрограмували учасників на успіх та ефективність результатів у досягненні цілей проекту «Підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та євроінтеграції (MultiEd)».


  Превентивний моніторинг

  15 червня 2020 відбувся превентивний онлайн-моніторинг проєкту MultiEd.

  Моніторинг здійснювали керівник Національного Еразмус офісу в Україні Світлана Шитікова та менеджер з моніторингу Іванна Атаманчук. Координатор проєкту в ГІІМ, Шкуропат М. Ю., підготувала до моніторингу звіт про виконану роботу за період дії проєкту.

  Разом з проректорами з наукової та навчальної роботи університетів-партнерів в першій сесії моніторингу взяла участь директор ГІІМ доц. Бєліцька Є. М. Вона підкреслила важливість участі ГІІМ у проєкті, наголосила на тому, що цей проєкт якнайкраще вписується в стратегію розвитку інституту, та запевнила у всебічній підтримці адміністрації інституту дій, запланованих в рамках проєкту.

  Із загальним звітом за всіма робочими пакетами виступила менеджер та координатор проєкту Олександра Головко. Зокрема, вона ознайомила присутніх з виконанням річного робочого плану, інноваціями та змінами, внесеними у зв’язку з карантинними обмеженнями.

  На цей момент проєкт пройшов успішний моніторинг. Від моніторингової комісії прозвучали наступні побажання до членів консорціуму:

  • забезпечити належну якість та сталість результатів проєкту;
  • поширювати знання та навички, отримані під час проєкту серед колег та інших стейкхолдерів через науково-методичні семінари, тренінги, конференції тощо.
  • висвітлювати результати діяльності проєкту (зокрема проведеного опитування з багатомовної освіти) у наукових публікаціях;
  • звернути увагу виконавців проєкту на досягнення якісних результатів та проведення поточного контролю якості протягом проєкту;
  • приділяти особливу увагу поширенню інформації про проєкт та його проміжні результати серед усіх можливих стейкхолдерів (внутрішніх та зовнішніх);
  • ураховувати можливість синергетичної співпраці з іншими проєктами Еразмус + та Британської ради, які тривають в Україні.

  Бажаємо інтелектуальних сил і натхнення в подальшій роботі команді проєкту!


  18.05 – 26. 06

  Відбувається он-лайн навчання робочої групи проєкту на курсі CLIL ( WP 3. CLIL Methodology)

  Курс контекстного інтегрованого навчання іноземних мов (CLIL)  зареєстрований на платформі MOODLE Тартуського Університету. Розробниками курсу є європейські партнери проекту MultiEd, а саме:  Гейдельберзька вища педагогічна школа (Німеччина), Астонській університет (Великобританія) та Тартуській університет (Естонія).  В он-лайн навчанні беруть  участь доц. М.Ю. Шкуропат, доц. Л.В. Кокоріна, доц. В.В. Концур, доц. Р.М. Ситняк, доц. В.О. Андрущенко, доц. І.М. Архіпова, ст. викл. О.Ю. Корольова, викл. П.В. Бакутіна.

  Курс  є досить об’ємним, розрахований на 3 кредити ESTC, тому програму курсу розподіллено на три частини: оглядово-підготовча, он-лайн семінари та інтерактивна. Підготовча частина  триватиме з 18 травня по 21 червня.  Матеріал розташовано потижнево, учасники мають вивчати дослідницькі роботи з відповідних тем курсу, переглядати запропоновані відео, виконувати завдання. За змістом статей учасники проєктної групи знайомляться з принципами контекстно інтегрованого навчання, осмислюють підходи і досвід європейських практиків з використання англійської мови як мови викладання інших дисциплін у вищій освіті.

  З 22 по 26 червня відбуватимуться он-лайн семінари. Проведення третьої, інтерактивної частини курсу перенесено з червня на вересень, очікується, що відбудеться вона, як і було запропоновано раніше, в чотирьох місцях України – Запоріжжі, Черкасах, Харкові та Полтаві. Після завершення курсу усі учасники отримають сертифікати.


  Закупівля обладнання.

  Узгоджено список обладнання для проведення закупівлі в рамках дії проекту. За домовленістю сторін, все обладнання, за однаковим списком для всіх українських університетів-партнерів проекту буде закуповуватися національним координатором ЗНУ та розподілятися серед партнерів. Згідно списку обладнання,  для виконання дій та робочих пакетів проекту  ГІІМ отримає відеокомплект з відеокамерою, навушниками та петличним мікрофоном та мультимедійний комплект з інтерактивним дисплеєм, проектором та моторизованим екраном, і  комплектуючі до них. Всього обладнання на суму приблизно  356 290грн.


  Підготовка опитування з мовної ситуації в Україні. (в рамках дії WP5: Розробка концепції багатомовної освіти в Україні)

  Разом з партнерами з інших університетів України, робоча група проекту MultiEd взяла участь у розробці, перекладі англійською та українською мовами та обговоренні питань опитування з мовної ситуації в Україні.

  Он-лайн версія анкети розроблена за допомогою ресурсу lime monkey технічною командою Тартуського університету.

  13 квітня на платформі ZOOM відбулася координаційна он-лайн зустріч між університетами-партнерами з України, координатором  проекту О. Головко та відповідальними особами за проведення опитування з Тартуського університету. Від команди проекту в зустрічі взяли участь менеджер проекту проф. Т.М. Марченко та керівник робочої групи проекту М.Ю. Шкуропат.  Були обговорені та остаточно узгоджені  спірні питання анкети, визначені терміни проведення та вимоги до опитування.


  11.05 – 30.05

  Відбувається он-лайн навчання робочої групи проєкту з розробки навчальних програм (WP 2 Curriculum Design)

  В ході навчання робоча група, відповідальна за цей напрямок роботи, у складі доц. Л.В. Кокоріної, доц. О. А. Ясинецької та доц. Н. П Пожидаєвої  знайомиться з запропонованими теоретичними матеріалами, навчальними планами та програмами європейських університетів-партнерів, а також проводить аналіз чинних навчальних планів спеціальностей 014. Середня освіта та 035. Філологія. Окрім того, члени робочої групи регулярно беруть участь у вебінарах на платформі  MOODLE Тартуського університету серед 32 учасників з інших українських університетів-партнерів. На вебінарах обговорюються засади розробки навчальних програм в Україні, Великобританії, Естонії а також проблеми автономії університетів.

 •  

   

  •  


   12-14 лютого у Запорізькому національному університеті відбулася установча зустріч партнерів проєкту «Підготовка вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та євроінтеграції України» (Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration – MultiEd, у межах програми Erasmus+ КА2 напряму «Розвиток потенціалу вищої освіти».

   Горлівський інститут іноземних мов представляли: професор Т. М. Марченко – заступник директора, менеджер проєкту; доцент М. Ю. Шкуропат – координатор проєкту в ГІІМ; І. В. Світлакова – в.о. головного бухгалтера, фінансовий адміністратор проєкту. У зустрічі також взяли участь європейські партнери проєкту – представники Університету Тарту (Естонія), Гейдельберзького педагогічного університету (Німеччина), Астонського університету (Британія), Інтерлінк Академії (НУО, Німеччина) та колеги з університетів Запоріжжя, Миколаєва, Черкас, Полтави, Харкова, Тернополя, Івано-Франковська. Усі партнери взяли участь в обговоренні завдань проєкту, плануванні дій та заходів, ознайомилися з вимогами відповідального представництва грантодавця – Виконавчої агенції з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського Союзу (ЕACEA) – щодо дотримання якості результатів. У скайп-режимі перед присутніми виступила керівник національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, яка щиро побажала успіхів усім проєктантам, надала методичні рекомендації щодо подальшої роботи, роз’яснила особливості національного законодавства та закликала проєктні групи забезпечити якісну реалізацію поставлених завдань. Жвавий інтерес учасників викликали презентації європейських гостей про принципи розробки навчальних програм та навчальних планів підготовки вчителів іноземних мов у їхніх університетах.

  Результати проекту
 • Анонси

  АНОНСИ

   

   

   

  В рамках виконання дії проекту MultiED WP 2. Curriculum Design з 21 по 25 травня відбудеться опитування з мовної ситуації в ГІІМ.

  Метою цього дослідження є визначення особливостей як використання мов в освітньому процесі, так і специфіки їхнього викладання в університетах України. Це дослідження також спрямоване на аналіз ставлення студентів, викладачів та адміністрації університетів України до багатомовності, викладання іноземних мов та викладання предметів іноземними мовами. Результати опитування будуть використані українськими університетами при розробці програм спеціальності «Учитель / викладач іноземної мови», вдосконаленні власних підходів викладання мови, популяризації ідей викладання предметів іноземними мовами. Університети також використають результати дослідження для розробки власної «Стратегії багатомовної освіти», публікації аналітичних звітів та статей у міжнародних наукових журналах.

  Запрошуємо всіх студентів, викладачів та адміністративний персонал взяти участь у опитуванні.

  Ваша участь в опитуванні триватиме 20-30 хвилин. Будь ласка, не переривайте опитування, оскільки ця програма не дозволяє зберігати дані і вам доведеться починати спочатку. Усі відповіді анонімні, тому просимо вас бути максимально відвертими, відповідаючи на запитання. Це наукове дослідження,  і ми будемо вдячні, якщо Ви надасте відповіді на всі запитання. На основі опитування проектна група ГІІМ проаналізує мовну ситуацію в інституті.

  Для участі в опитуванні, будь ласка, пройдіть за посиланням.

  https://survey.ut.ee/index.php/358687?newtest=Y&lang=en 

  Якщо у вас з’явилися запитання щодо опитування, будь ласка, сконтактуйте з головним координатором проєкту Олександрою Головко (oleksadra.golovko@ut.ee). Усі отримані відповіді будуть анонімними та зберігатимуться на сервері Тартуського університету.

  Команда проєкту вдячна за Ваш внесок!

  Program or initiative Reference Title of the project Beneficiary organization,

  project value

  Duration
  Erasmus+ KA2 –

  Capacity Building in the field of Higher Education

  Розвиток потенціалу вищої освіти

  610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP WARN

  Academic Responseto Hybrid Threats «Академічна протидія гібридним загрозам»

  Consortium of European and Ukrainian Universities

  721 065,00 €

  HIfFL

  78 115,00€

  15.11.19

  14.11.22

  Робоча група проєкту Еразмус +

  «Академічна протидія гібридним загрозам»

  610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP

  Менеджер проекту:

          Докашенко Г.П., завідувачка кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

   Фінансовий адміністратор проекту:

          Світлакова І.В. в.о. головного бухгалтера

  Менеджер з комунікації:

         Концур В.В., доцент кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

  Виконавці проекту:

         Докашенко В.М., проф. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

         Докашенко Г.П., проф. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

         Концур В.В., доц. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

         Борозенцева Т.В., доц. кафедри психології

  Асистенти проекту:

          Євсеєнко С.А., доц. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

          Волвенко Н.М., доц. кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

          Стуканова Ю.Р., ст. викладач кафедри вітчизняної та зарубіжної історії

          Бондаренко П.С., здобувачка вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти,

          Богуненко В.О., здобувач вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти,

          Концур М.М., здобувач вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти,

  Технічна команда проекту: Корольов В.В., фахівець інформаційного відділу.

  АНКЕТУВАННЯ РОБОТОДАВЦІВ ТА СТУДЕНТІВ У РАМКАХ WARN-ПРОЄКТУ
  “АКАДЕМІЧНА ПРОТИДІЯ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ”
  Для оновлення освітньо-професійної програми “Середня освіта (Історія). Психологія” (в рамках WARN-проєкту “АКАДЕМІЧНА ПРОТИДІЯ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ” Erasmus+ Capacity Building Project 610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP https://warn-erasmus.eu/ua/ ) проводиться постійне опитування роботодавців та студентів щодо оновлення навичок в умовах гібридних впливів.
  Загальна інформація

   

   

  РЕЗУЛЬТАТИ
  поточного піврічного моніторингу
  проєкту Академічна протидія гібридним загрозам
  (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)

  WARN presentation HIFL of DSPU

  ІНФОРМАЦІЯ ТА КОНКРЕТНІ ПРИКЛАДИ ОТРИМАННЯ НАУКОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ У МЕЖАХ ВИКОНАННЯ ПРОЄКТУ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+
  «АКАДЕМІЧНА ПРОТИДІЯ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ»
  (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)

  Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ
  «Донбаський держаний педагогічний університет»
  ЗВІТ про результати виконання проєкту Еразмус+
  «Академічна протидія гібридним загрозам»
  Станом на 31.05.2020

  Horlivka Institute for Foreign Languages of SHEI
  “Donbas State Pedagogical University”

  Report on the results of the project
  Erasmus+ WARN
  Academic Response to Hybrid Threats

  Звіт про виконання першого робочого пакету WP1 “Preparation”.

  REPORT on WP1 “Preparation”
  610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP
  Academic Response to Hybrid Threats (WARN)

  Події

   

   

   

   

   

 • ___________________________________________________________________________________

  Відкриття нової лабораторії

  26 травня в інституті відкрито Лабораторію дослідження гібридних загроз (аудиторія 402) в межах проєкту Еразмус+ «Академічна протидія гібридним загрозам» (Academic Response to Hybrid Threats  610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP). Лабораторія створюється як організаційний та дослідницький центр для спільної роботи викладачів та студентів інституту. Аналогічні центри відкрито також ще в шести українських університетах – учасниках проєкту. Обладнання було ретельно підібране саме для   забезпечення магістерських програм і дослідницької роботи у  відповідних галузях проєкту, що забезпечить створення всеохоплюючого міжгалузевого академічного середовища для спільної роботи освітян, науковців та професіоналів різних галузей з метою посилення стійкості суспільства і протидії гібридним впливам і загрозам. Загальна сума придбаного для Лабораторії обладнання складає 893 812 гривень 82 коп.

  Велика подяка нашим партнерам з Українського католицького університету за їх зусилля із закупівлі обладнання, врахування всіх партнерських побажань і узгодження всіх вимог гранту з українським законодавством.

  Особлива подяка NEO в Україні і його координатору Світлані Шитіковій за допомогу в дотриманні та узгодженні вимог гранту і українського законодавства в процесі придбання обладнання.


  • Міжнародна онлайн-конференція

   «Гібридні загрози у контексті європейської безпеки»

   18 травня 2021 р. робоча група проєкту Еразмус + WARN взяла участь у конференції «Гібридні загрози у контексті європейської безпеки» (Conferência “Hybrid Threats in the context of European Security”), ініційованій Португальським національним коледжем оборони (IDN).

   Учасники конференції проаналізували концептуальні та політичні обмеження, які обумовлені гібридними загрозами; розглянули комплексний підхід щодо безпеки в усіх відповідних політичних секторах Європейського Союзу. Участь у заході надала можливість дізнатись про сучасні теоретичні та практичні підходи до вивчення проблематики гібридних загроз.


  Команда Горлівського інституту іноземних мов провела вебінар науково-педагогічних працівників на тему «Людина в умовах гібридних загроз».  Мета заходу – висвітлення перших результатів участі в проєкті «Академічна протидія гібридним загрозам», виконуваного у межах проєкту Еразмус+. Учасники вебінару знайомилися з глосарієм гібридних загроз, виконували вправи з розвитку медіаграмотності, вчилися розпізнавати фейки та протистояти маніпуляціям. Одностайно визначили ефективність спілкування й виявили бажання продовжувати зустрічі в такому форматі.


  Онлайн-тренінг«Wargaming»

   9 грудня 2020 р.відбувся онлайн-тренінг «Wargaming», ініційований представникамиЛабораторії конфліктології тагібридних загроз (LTLabTNO,theHague, Netherlands), в якому взяли участь здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти І. І. Наумов та доцент кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУВ. В. Концур.

  Під час тренінгу відбулось знайомство з різними видами ігор, спрямованими на моделювання конфліктних ситуацій. Учасники отримали можливість взяти участь у проведенні 2 ігор:Matrix та Dilemma, спрямованих на пошук оптимальних шляхів вирішення конфліктів, вироблення стратегії поведінки у різного роду конфліктних ситуаціях тощо. Це, безперечно, сприяло набуттю вкрай необхідного для сучасної людини досвіду.


  6 листопада 2020 р. відбулась Моніторингова Місія Національного Еразмус-офісу в Україні.

  Директор ГІІМ Бєліцька Є. М. і менеджер проєкту Докашенко Г. П. представили інформацію щодо досягнутих результатів робочої групи за 2019-2020 рр.

  У рамках онлайн-моніторингу було обговорено фінансові питання, організовано зустріч зі стейкхолдерами проєкту та підведено попередні висновки з усіма учасниками моніторингової наради.

   

   

   

   

   

   

   


  ГІІМ в родині Erasmus

  16 жовтня 2020 Горлівський інститут іноземних мов долучився до онлайн марафону святкування днів Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні. Команди двох Erasmus проектів – MultiEd та WARN, у яких зараз бере часть наш інститут, спільно підготували презентацію нашого навчального закладу. 

  Святкові заходи проходили з 15 по 17 жовтня 2020 р. в межах світової ініціативи #ErasmusDays 2020 по всій Україні. Заходи були націлені на всіх учасників Програми, презентувавши відкриті можливості для студентів та випускників, молоді від 13 до 30 років та батьків, працівників університетів та молодіжних організацій, закладів освіти та наукових установ, громадських, приватних та державних організацій. Заходи #ErasmusDays 2020 охопили учасників практично по всій Україні, які змогли дізнатись про можливості, досвід та історії успіху учасників Програми ЄС Еразмус+ і, як результат, надихнутись на власні звершення та перемоги!

  Подробиці за посиланнями:

  https://erasmusplus.org.ua/novyny/3109-ukrainian-erasmus-marathon-ta-zakhody-erasmusdays-2020-15-17102020.html

  https://www.facebook.com/novyinyaz/videos/2762722507275602


  23-24 жовтня в Горлівському інституті іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»  відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Бахмутська старовина: краєзнавчі дослідження – 2020», в межах якої працювала окрема секція «Історія як засіб гібридних загроз» (керівник секції – професор В.М. Докашенко). На пленарному засіданні учасники ознайомилися з  доповіддю магістранта Наумова І. «Гібридні загрози сучасності: регіональний вимір». Доповіді та виступи було підготовлено за матеріалами проекту Еразмус+ «Академічна протидія гібридним загрозам».

   


   

  25 вересня 2020 р. відбувся онлайн-семінар «Сприяння побудові відкритого, безпечного та життєстійкого суспільства в умовах гібридних загроз на прикладі балтійського регіону», який підготувала доцент кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Концур В.В.

  Під час роботи семінару було розглянуто напрацювання та підходи до побудови життєстійкого безпечного суспільства, які викладалися на безпекових онлайн-курсах у Тартуському університеті, Естонія (партнер проекту WARN).

  У заході взяли участь зацікавлені у проблематиці семінару викладачі ЗВО.

   

   

   

   

   

   

   

   


   

  16 вересня 2020 р. Відбулась відеозустріч учасників проєкту програми ЄС Еразмус+ «Академічна протидія гібридним загрозам – WARN» , під час якої були обговорені оновлені терміни проекту, план забезпечення якості та процедуру придбання обладнання.

   

   

   

   

   

   

   

   


  •  

   7 липня 2020 р. українська  частина проекту  «зустрілася» на платформі ZOOM для визначення найближчих завдань щодо розбудови міжгалузевого середовища в університетах – партнерах. Відбувся ефективний обмін думками з питань синхронізації окремих активностей, а також обговорено й схвалено  базові документи   для створення та взаємодії лабораторій дослідження гібридних загроз в кожному із закладів – учасників проекту.

   

  •  

    

  • В рамках виконання проекту WARN (Еразмус+ «Академічна Протидія гібридним загрозам») з 23 по 27 червня 2020 р. відбудеться опитування «Карантин очима пересічного громадянина». Запрошуємо всіх студентів, викладачів та адміністративний персонал взяти участь у опитуванні.Усі відповіді анонімні, тому просимо вас бути максимально відвертими, відповідаючи на запитання. Це наукове дослідження,  і ми будемо вдячні, якщо Ви надасте відповіді на всі запитання. Для участі в опитуванні, будь ласка, пройдіть за посиланням.https://forms.gle/FWRU5PmpVpWW2QAS9Команда проекту вдячна за Ваш внесок!

   

  •  

   2.04.2020. Команда Горлівського інститут у іноземних мов в особі менеджера з комунікації Концур Вікторії долучилася до участі в он-лайн курсі «Безпека в Балтійському регіоні».

   Дуже вдячні нашим колегам Тартуського університету за високий організаційний рівень заходу.

   Плануємо скористатися цінним досвідом.

   

  •  

   23.04.2020.  Відбулася онлайн – зустріч університетів – партнерів  під головуванням керівника проекту  професора університету Юваскюля (Фінляндія) Тімо Тііхонена. Проєктні команди  обговорили низку організаційних питань та особливості роботи в умовах пандемії.


   15.05.2020. Чергова онлайн – зустріч учасників – партнерів.  Триває активна робота над проектом, обговорили створення міжгалузевого середовища.

    

    


   23.06.2020. Відбулася електронна нарада учасників проекту, на якій координатор Тімо Тііхонен підвів підсумки його реалізації станом на червень. Учасники визначили пріоритетні напрямки роботи наступного періоду.


   29 червня 2020. Команда проекту ГІІМ Erasmus+ WARN взяла участь у вебінарі “Coronavirus and the Future of Liberalism”. Дякуємо Томасу Допіта (Чехія) та Андрію Макаричеву (Естонія) за ретельну підготовку заходу та цікаві ідеї.

    

    

    

    

    

    


    

   19-20 лютого 2020 р. пройшла чергова зустріч учасників проекту за темою «Актуалізація проблематики і завдань проекту».  В межах зустрічі  відбувся відкритий  семінар з особливостей конструювання освітніх програм на основі міжнародного досвіду в межах національного законодавства. Модератором виступив Юрій Рашкевич, член Національної команди  експертів з реформування вищої освіти. Захід відбувся за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні, зокрема Світлани Шитікової та Жанни Таланової.


   5-6 грудня 2019 р. відбулася установча зустріч партнерів проєкту «Академічна протидія гібридним загрозам» (Academic Response to Hybrid Threat, WARN). Разом виконавці проєкту працюватимуть над розбудовою безпечного громадянського середовища в Україні. Крім того, проєкт має запровадити міждисциплінарні та короткострокові сертифіковані освітні програми, спрямовані на протидію гібридним загрозам, розбудову експертної інфраструктури для проведення міждисциплінарних досліджень і дослідницько-орієнтованих занять. Передбачається, що навчальні модулі з інформаційної безпеки будуть побудовані із застосуванням технологій превентивного навчання, які використовуються у системах штучного інтелекту країн Європейського Союзу. Результати проекту надалі використають для програм навчання і підвищення кваліфікації педагогів.

    

    

    

    

    

    

    


   6 листопада 2019 р. у межах Міжнародного інформаційного тижня програми Еразмус+ в Україні відбувся День переможців конкурсу проектів Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти.

   З доповіддю щодо співпраці з Міністерством освіти і науки України, очікуваних результатів, особливостей поширення та використання результатів проєктів виступила Катерина Супрун, Державний експерт Експертної групи з питань аналітики, фінансування та міжнародних зв’язків Директорату вищої освіти і освіти дорослих.

   Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні: Світлана Шитікова, Жанна Таланова, Іванна Атаманчук і Петро Крайнік розповіли про національні особливості впровадження проєктів, управління та звітності для українських університетів, національне законодавство щодо забезпечення якості вищої освіти, моніторингові процедури проєктів відповідно до правил EACEA, питання реєстрація проєктів у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

   Під час семінару відбулася перша зустріч із представниками закладів – партнерів проєкту: «Академічна протидія гібридним загрозам». Партнери обговорили напрями подальшої співпраці та особливості реалізації нового проєкту.


   ПРОГРАМА
   ХVІІІ Міжрегіональної науково-практичної конференції молодих учених та аспірантів
   «Дослідження молодих науковців у галузі гуманітарних наук»
   14 травня 2020 року
   Дню науки в Україні присвячується

   ПРОЕКТ
   WARN«Академічна протидія гібридним загрозам»