Продовжується спільна археологічна експедиція здобувачів вищої освіти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Горлівського інституту іноземних мов Донбаського державного педагогічного університету. Її учасники отримали перші й дуже вагомі результати: відкрито погребіння катакомбної археологічної культури. Наразі археологи продовжують вивчення поховань №1-3, а також решток погребіння зрубної культури. Для всіх зацікавлених надаємо більш детальну інформацію:

Поховання № 1.

Донецька катакомбна культура. Період ранньої бронзи. ХХVІІ – ХХVІ ст. до н.е. Поховано молоду жінку з грудною дитиною та дитиною в родових шляхах. Лежить в катакомбі на правому боці, обличчям до виходу. В поховальному наборі глиняний горщик, бронзовий ніж, бронзова проколка та два кременевих відщепи. Могила підтоплена водою, що ускладнює розкопки і вивчення.

Поховання № 2.

Донецька катакомбна культура. Період ранньої бронзи. ХХVІ – ХХІV ст. до н.е. Похований чоловік середніх років. Лежить в правій частині катакомби на правому боці, обличчям до виходу. В кістяку відсутні ребра і деформовано обрушенням череп. В поховальному наборі поруч зліва орнаментований глиняний горщик, далі – ритуальні кістки і голова тварини – бика, які лежать на сходинці перед виходом. Там же знайдено астрагал.

Поховання № 3.

Донецька катакомбна культура. Період ранньої бронзи. ХХVІ – ХХV ст. до н.е. Похована жінка похилого віку. Лежить в катакомбі на правому боці, обличчям до виходу із катакомби. В поховальному наборі зліва орнаментований глиняний горщик, далі – ритуальні кістки і голова тварини – вівці. До поховання на вході ведуть з лівої сторони три піщані сходинки.

Експедиція продовжується. Бажаємо нових відкриттів з прадавньої історії нашого краю.