11 серпня 2021 року на базі Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ ДДПУ відбувся тренінг із розвитку навичок інфомедійної грамотності для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій. Тема тренінгу: «Медіаграмотність. Соціальні мережі: заборонити не можна дозволити».

Говорили про етапи розвитку інформаційного простору, щоденне зростання потоку інформації, вплив соціальних мереж на формування свідомості людини, а отже, – нагальну потребу формування навичок медіаграмотності у підростаючого покоління. Вчилися розпізнавати фейки й маніпуляції, клікбейт у медіа, розрізняти факти і судження. Дискутували над змістом документальної стрічки «Соціальна дилема», в якій колишні співробітники найбільших технологічних компаній розповідають про механізми й алгоритми, покладені в основу діяльності соціальних мереж.

Учасники тренінгу дізналися, чи вміють вони грамотно сприймати й поширювати інформацію під час проведення вправ «Інструкція»*, «Сніжінка»*;  спробувати себе в ролі кореспондентів, редакторів поважних періодичних видань України, виконуючи вправи «Зміна новини»*, «Малюнки на спині»*;  дізналися скільки часу на добу вони приділяють медіа й чи не потрапили до інформаційної бульбашки; створили карту ідей «Що для мене медіаграмотність».

*Вправи розроблено й надано для використання Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.